Jaki jest klucz od Bitcoin’a, kontrastujące wskaźniki i nastroje w łańcuchu?

Ostatnio wydaje się, że jest wiele dobrych wieści, gdy przyjrzymy się metrykom na łańcuchu dla Bitcoina. Wcześniej cena na krótko przekroczyła 11 tys. dolarów, ale od wtorkowego ranka spadła do 10,700 dolarów – cena poruszała się pozornie w parze z rynkiem akcji.

Bitcoin: Glassnode Network Index

Jak widać na powyższym wykresie, podstawy Bitcoin’a w łańcuchu uległy poprawie ponieważ jego DNB wzrósł o 5 punktów do 60, dzięki zyskom w zakresie zdrowia sieci, płynności i nastrojów.

W rzeczywistości, przy 16% wzroście nowych adresów i 2 punktowym wzroście płynności – wydaje się, że jedyną przyczyną niższej ceny zamknięcia była reakcja rynków kryptograficznych na 2,2% spadek na rynku kontraktów terminowych Dow Jones.

Podczas gdy wskaźniki w łańcuchu prezentują obraz krypto waluty u szczytu byka, niektóre wskaźniki wokół sentymentu mówią coś zupełnie przeciwnego.

Wykres nastrojów społecznych Bitcoins

Bitcoin’s Twitter wzmianki osiągnęły wszech czasów niski poziom od 2018 roku, według danych z Santiment. Inna obserwacja firmy Arcane Research, zajmującej się analizą kryptokurwalutową, wskazuje, że depozyty Bitcoinów na giełdach stopniowo maleją.

Bilanse giełdowe Bitcoinów

Chociaż ten spadek liczby można wyjaśnić do pewnego stopnia przez zwiększoną liczbę naruszeń bezpieczeństwa, z którymi borykają się giełdy off późno, z wielu użytkowników decyduje się przechowywać swoje Bitcoin poza giełdy, nie ma wątpliwości, że ostatnie wydarzenia w przestrzeni altcoinów wpłynęły na pozytywne nastroje wokół Bitcoinów.

David Dehry, analityk w eToro, zauważa pewne kontrowersyjne wydarzenia w przestrzeni DeFi – przede wszystkim nowe żetony są wydawane, które są z natury bezwartościowe, ale zobaczyć ogromny wzrost, zanim będą one snowball.

Tokenised Bitcoin na platformie Ethereum wynosi obecnie 1,1 miliarda dolarów i wyraźnie jest kluczowym beneficjentem boomu DeFi, zapewniając większość płynności Uniswap. Podczas gdy maksymaliści Bitcoin będzie twierdzić, że nie jest to prawdziwy Bitcoin, może być reprezentatywne dla branży, która jest dojrzała.

Branża kryptokurwalidzka może ewoluować w kierunku branży, która jest czymś więcej niż tylko Bitcoinem – tradycyjne pojęcia kryptokurwalidzkie nie będą trwały długo, tak jak tradycyjne pojęcia walutowe nie.