Przestępcy używają portfeli prywatnych do prania pieniędzy w Bitcoin.

Od tego roku około 13 procent przypadków prania kryptograficznego dotyczy portfeli prywatnych.

Eliptyka zauważyła, że te portfele i usługi mieszania kryptograficznego umożliwiły przestępcom pranie dochodów z przestępstwa.

Raport wydany w środę przez Elliptic, firmę zajmującą się analizą łańcuchów blokowych w zakresie zgodności z przestępstwami finansowymi, wykazał, że przestępcy przechodzą obecnie do korzystania z portfeli prywatnych w celu prania dochodów z przestępstwa w krypto walutach takich jak Bitcoin (BTC). Raport – Financial Crime Typologies in Cryptoassets – podkreśla ponad 35 typologii przestępstw finansowych, które obejmują wykorzystanie Bitcoin i innych walut cyfrowych, a także mikserów przez przestępców do prania pieniędzy pochodzących z przestępstw.
Przestępcy przechodzą do portfeli prywatnych

Jak zgłoszono, przestępcy korzystali z usług mieszania waluty kryptograficznej w celu przezwyciężenia problemu śledzenia przez organy ścigania. Usługa ta umożliwia im deponowanie dochodów z Bitcoinów w puli w celu wycofania innego Bitcoina. Wiele złych podmiotów korzysta z usługi mieszania pieniędzy, co utrudnia ich identyfikację. Podobno usługa ta umożliwiła operatorom systemów KuCoin i PlusToken Ponzi pranie skradzionych funduszy.

RelatedPosts
Gangi narkotykowe w Ameryce Łacińskiej używają Bitcoinu, aby uniknąć wykrycia
Hakerzy żądają 34 milionów dolarów okupu Bitcoinów od tajwańskiego Foxconna.
Cyberatak: Hakerzy proszą izraelską Shirbit o zapłacenie 50 Bitcoinów okupu w 24 godziny na dobę.

Microsoft dostrzega wietnamskich hakerów rozmieszczających złośliwe oprogramowanie kryptograficzne.

Obecnie przestępcy często wykorzystują portfele prywatności do prania pieniędzy w Bitcoin, ponieważ usługi mieszania zostały niedawno stłumione przez organy regulacyjne. Firma blockchain analytics wyjaśniła wzrost wykorzystania portfela przez przestępców za pomocą wykresu, który pokazuje, że pranie pieniędzy z portfeli prywatności znacznie wzrosło od tego roku. Eliptycznie odnotowano w raporcie, że ponad 13 procent prania Bitcoinów zostało popełnione za pośrednictwem portfeli.

Portfele stają się narzędziem dla przestępców

Te portfele przyczyniły się tylko w 2% do prania kryptońskiego w zeszłym roku. Jednym z incydentów związanych z praniem kryptograficznym z portfeli prywatności jest niedawny hack Twitter. Wiele wysoko postawionych kont w sektorze kryptograficznym i innych sektorach zostało narażonych na szwank, aby promować oszustwo dotyczące kryptoteki, które zakończyło się zebraniem ponad 120 000 dolarów od nieświadomych użytkowników. Według Elliptics, napastnicy byli w stanie wyprać fundusz za pomocą portfela prywatności, Wasabi Wallet.